Titulní stránka   ČESKÉ SDRUŽENÍ PRO TECHNICKÁ ZAŘÍZENÍ
  Agentura ČSTZ  

Neděle, 21. října 2018  

  Titulní stránka

 
Vstup:
Jméno:
Heslo:
 
 
\Honeywell"
REMS
AZ-POKORNY
\DRÄGER"
\Junkers"
\Vaillant"
\Atmos"
\Regulus"
\Hutira"
Výraz:
  Řadit od posledního příspěvku   |  Řadit podle reakcí na příspěvky
Měření spalin
Jak postupovat, když při provádění provozní revize plynového zařízení nelze udělat dle TPG 70401 analýzu spalin spotřebičů v provedení "B" z důvodu neprůchozích komínů, např. vlivem horkého počasí?
Reagovat »
V TPG 704 01 č. 8.3 Provoz spotřebičů je uveden jeden veliký nesmysl.
čl.8.3.2 říká, že:
při....provozní revizi...se musí provést měření koncentrace CO ve spalinách, měření teploty spalin a tah komína...
Dále
Měření se provádí při plném výkonu spotřebiče - kotle.
Dále.
V příloze 15 Termín servisu spotřebiče.
Je-li hodnota koncentrace CO ve spalinách nižší než 100 ppm, postačí kotel servisovat 1x za 12 měsíců.

Při provozní revizi mi byl předložen doklad o provedeném servisu cca před měsícem a hodnota CO ve spalinách byla cca 10 ppm.
Kotel je bezpečný 12 měsíců.
Proč?
Musí revizní technik při provozní revizi provádět stejné měření kotle a při plném výkonu kotle.
Jakým způsobem ten RT PZ uvede kotel do plného výkonu?
Chtěl bych vidět revizního technika PZ, který není servisní technik kotlů, jak toto provede.

Při dřívějším dotazování /po účinnosti této TPG/ bylo sděleno, že se má RT PZ domluvit se servisákem a provést provozní revizi souběžně se servisem.
A jestliže je provozní revize prováděna po servisu, byt následující den, musí RT PZ dodržet TPG a provést měření.
Závěrem.
Jakou důležitost má doklad o provedeném měření servisním pracovníkem?
Zde je měřeno vše.
K čemu je tabulka v příloze 15 TPG 704 01?

Následuje také příloha 16 o měření nepřípustného podtlaku, tzv 4 Pa test.
Dnes jasno, bezvětří, zítra vítr západní, pozítří vítr jižní.
Servisní pracovník a revizní technik MUSÍ prošmejdit celý byt, RD a hledat odtahové ventilátory a jiné možné příčiny tahu z vnitřního prostoru.
Dále.
Pokud je kotel -B- pravidelně čištěn, servisován, NEMŮŽE dojít k nahromadění CO v takové hodnotě, že je ohrožen lidský život.
Proč?
Protože v měřených spalinách je objemových CO cca 10 ppm.
Dále u novějších kotlů dojde k vypnutí čidlem zpětného toku spalin.
Závěrem.
Revizáci PZ - vyžadujte servisní protokol a lísteček s hodnotami měření CO ve spalinách a měření tahu.
Štefan Hlaváč, RT PZ, TNS a K4 | plynotlak.kadan@sezmam.cz | 12.3.17 [07:19]
Reagovat »
Dobrý den, s tímto problémem jsem se setkal letos v létě, ohledně vysokých teplot které zde vládly. Provedl jsem vyčištění celého kotle, při měření hodnota CO ve spalinách byla v pořádku avšak analyzátor spalin mi naměřil přetlak, nikoliv podtlak pro tah komína. I po delší době provozu kotle, jsem tah komína nemohl provést.
2018_SIXTA Roman | roman.sixta@tiscali.cz | 24.9.15 [20:02]
Reagovat »
Dobrý den. Rád bych reagoval na Vaši otázku ohledně provedení provozní revize plynového zařízení. Při provozní revizi musí revizní technik mimo jiné, prověřit i provozuschopnost a bezpečnost provozovaného spotřebiče. Pokud je mi známo o vhodnosti počasí pro provedení provozní revize ve vyhl. 85/1978sb nic není. Chtěl bych hlavně upozornit na to, že komín má být funkční za každých provozních podmínek a to i za horkého počasí. To znamená, že pokud výsledek zkoušky měření koncentrace CO ve spalinách nevyhovuje, postupuji dle TPG 70401, kdy stanovým termín servisu spotřebiče, případně jej prokazatelně doporučím k odstavení z provozu. Výsledek a závěr provozní revize bude tedy, že odběrné plynové zařízení není schopno bezpečného provozu.
2018_Straka Jiří | plynoservisstraka@seznam.cz | 23.9.15 [11:56]
Zpět na výpis diskuzních témat
 
© ČSTZ 2018    webmaster